Online Nákupné Centrum

Nakupujte na Internete
v pohodlí Vašeho domova

Online Nákupné Centrum

Rozvojom Internetu sa začalo rozvíjať aj internetové obchodníctvo. Zaviedli sa online platby a tak niet divu, že vzniklo mnoho internetových obchodov (eShpopov, eObchodov), ktoré ponúkajú svoj tovar a služby prostredníctvom Internetu. Kupujúci si v pohodlí domova prezrie ponúkaný tovar, objedná ho, zaplatí zaň a tovar mu obchodník doručí.

Online Nákupné Centrum je virtuálny supermarket, kde nájdete všetko možné "od špendlíka až po lokomotívu", čo sa ponúka na slovenskom a českom internetovom trhu.

Hodnotenia obchodov

Každý eShop obsahuje informáciu o rankingu/hodnotení.

 • Google PageRank vyjadruje obľúbenosť internetovej stránky založenej na počte a kvalite spätných odkazov na danú stránku. Čím vyšší Google PageRank, tým je väčšia obľúbenosť danej stránky. Stupnica je od 0 po 10, kedy 10 je najvyššie hodnotenie.
 • Alexa Traffic Rank vyjadruje návštevnosť danej stránky, resp. domény druhého rádu. Alexa vytvorí poradie stránok od najnavštevovanejších po tie najmenej navštevované. Najnavštevovanejšia stránka má poradové číslo 1. Čím nižší je Alexa Rank, tým je návštevnosť stránky vyššia. Hodnotenie je od 1 po počet stránok, ktoré Alexa registruje.
 • Compete Traffic Rank vyjadruje návštevnosť danej stránky, resp. domény druhého rádu. Compete eviduje stránky od najnavštevovanejších po tie najmenej navštevované. Najnavštevovanejšia stránka má poradové číslo 1. Čím nižší je Compete Rank, tým je návštevnosť stránky vyššia.
 • S-Rank vyjadruje obľúbenosť internetovej stránky založenej na počte a kvalite spätných odkazov na danú stránku. Podobne ako Google PageRanks tým rozdielom, že S-Rank sa počíta pre stránky registrované na seznam.cz. Čím vyšší S-Rank, tým je väčšia obľúbenosť danej stránky. Stupnica je od 0 po 100, kedy 100 je najvyššie hodnotenie.

Certifikáty

Nákupné centrum, ktoré uvádza pravdivé a úplné informácie o...

 • sebe
 • tovare a službách
 • procese objednávania
 • dodatočných službách
 • spôsobe reklamovania
 • spôsobe komunikovania so zákazníkom

môže získať certifikát potvrdzujúci kvalitu nákupného centra.

 • Na Slovensku sa používa certifikát SAEC bezpečný nákup.
  Certifikovaný obchod na SAEC
 • V Čechách sa používa certifikát APEK Certifikovaný obchod.
  Certifikovaný obchod na APEK

Pre kupujúcich

Ponúkame Vám zoznam internetových obchodov na Slovensku a v Českej republike. eObchody ponúkajú svoj tovar, za ktorý môžete zaplatiť. Pokiaľ eObchod ponúka online platby, uvidíte pri každom obchode ikonku príslušnej inštitúcie, cez ktorú môžete platiť. Pokiaľ spôsob platby uvedený nie je, za tovar a služby sa nedá v súčasnosti platiť online, môžte však platiť šekom, prevodom cez účet, ...

Výhody pre kupujúcich:

 1. Prehľadný zoznam internetových obchodov. Každý eObchod je zaradený do príslušnej kategórie. V každej kategórii je niekoľko eObchodov, máte širokú možnosť výberu.
 2. Prehľad o spôsoboch platieb pre každý internetový obchod. Dozviete sa, v ktorom obchode môžte platiť online prevodom z účtu vo vašej banke.
 3. Ohodnotenie internetových obchodov. Každý obchod má hodnotenie od 1 do 6. Viac bodov znamená lepší obchod. Body prideľujú návštevníci Online Nákupného Centra. Hodnotí sa kvalita predaja cez internet. Nie samotný obchod ani predávané produkty.
 4. Prehľad skúseností z predchádzajúcich nákupov. Ak si niečo objednáte resp. kúpite cez internet, využite naše fórum a napíšte nám, ako sa vám nakupovalo, či ste boli spokojní s nákupom, resp. čo sa vám nepáčilo. Pomôžete tak ostatným kupujúcim zorientovať sa, ktoré eObchody ponúkajú ako kvalitné služby.

Pre obchodníkov

Ak máte firemné internetové stránky a zriadili ste na nich aj internetový obchod, zaregistrujte ho v Online Nákupnom Centre.

Výhody pre internetové obchody:

 1. Registrácia internetového obchodu je zdarma. Za umiestnenie odkazu na vaše stránky nič neplatíte. Spolu s popisom internetového obchodu máte možnosť pridať aj logo vášho eObchodu.
 2. Zvýšenie prístupnosti. O vašom eObchode sa dozvedia potencionálni zákazníci, ktorí sú zvyknutý na online nákup a platby.
 3. Ako vás vidia zákazníci V našom fóre budete môcť sledovať reakcie vašich zákazníkov, ako boli spokojní s vašimi službami spojenými s online predajom. Budete vedieť, ktoré sú vaše silné stránky a naopak, kde musíte ešte zapracovať.
Platobné brány SK
Platební brány CZ
Platobné karty
MasterCardMasterCard
MaestroMaestro
VISAVISA
VISA ElectronVISA Electron
Diners ClubDiners Club
Amex CardAmex Card
DiscoverDiscover Card
Platobné portály
Kategórie
Najlepšie eObchody
Nové eObchody
Nové články